Biuro inøynierii przemys≥owej
Jestes tutaj: Strona domowa   Realizacje

Realizacje

Jednym z zaprojektowanych przez nas urządzeń jest Cleanox. Jest to nowy i prosty w użyciu produkt do czyszczenia przebarwień po spawaniu. Zapewnia on błyskawiczne czyszczenie stali , a także przywrócenie przebarwionym miejscom własności antykorozyjnych, bez specjalistycznego przygotowania miejsca pracy. Substancją wykorzystywaną do czyszczenia spoin jest elektrolit. Po użyciu oczyszczone miejsca muszą zostać jedynie spłukane czystą wodą lub wytarte suchą szmatką.

Istotną cechą Cleanox’a jest fakt, że podczas pracy działanie systemu ogranicza się wyłącznie do przeznaczonego do czyszczenia fragmentu metalu. To oznacza, że nie jest potrzebne specjalne przystosowanie pomieszczeń, w których system jest używany.

Zalety:

  • Przebiega natychmiastowo.
  • Możliwość czyszczenia, elektropolerowania oraz znakowania stali.
  • Nie jest wymagana dodatkowa obróbka mechaniczna.
  • Nie ma potrzeby specjalistycznego przygotowania elementu i pomieszczenia.
  • Po oczyszczeniu element odzyskuje pełne własności stali nierdzewnych.
  • Do czyszczenia wymagany jest jedynie elektrolit. 
  • Nadmiar płynu można zebrać wilgotną szmatką.
  • Bezpieczny dla środowiska i użytkownika

 

Pobierz ofertę w PDF dla Cleanox-urządzenia do czyszczenia spoin

W celu zabezpieczenia pracownika przed zranieniem obracającymi się częściami maszyny, używa się odpowiednie osłony wszystkich ruchomych części maszyn, z wyjątkiem mechanizmów służących do zamocowania obrabianych przedmiotów. Osłony te powinny być wystarczająco wytrzymałe i pewne. Najlepiej jeżeli już takie elementy, jak silniki, koła zębate, wały, mechanizmy przekładniowe, koła zamachowe, przekładanie pasowe itp. są na stałe obudowane.

Produkujemy wszelkiego rodzaju osłony maszyn z profili aluminiowych. Najczęściej są one budowane na indywidualne zamówienia klientów. Przykłady rozwiązań można zaobserwować na zamieszczonych zdjęciach.

Zapora przeciwogniowa w magazynie
Zapora przeciwogniowa w magazynie

Jednym z wielu zrealizowanych przez nas projektów było wykonanie i zamontowanie  zapory przeciwogniowej oraz wanien kwasoodpornych w magazynie wysokiego składowania. Działania te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia w razie pożaru w budynku.

Realizacja zlecenia obowiązywała zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż wszystkich elementów:

  • Wanny – zapobiegają rozprzestrzenianiu się na magazyn cieczy składowanych w beczkach na regałach. Wanna została przytwierdzona do konstrukcji oraz do podłoża, w celu uniemożliwienia przestawienia jej.
  • Zapora ogniowa – wykonana ze stali ocynkowanej zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia na wyższe regały w razie wybuchu pożaru. Chroni ona składowane produkty przed zniszczeniem.

Kontrakt obejmował wykonanie zapory, w zakres której wchodziło 56 sekcji regałowych. Na każdej sekcji montowane: były jedna wanna oraz dwie zapory przeciwogniowe, które dodatkowo były łączone wzmocnionym paskiem blachy, by zniwelować powstającą przerwę pomiędzy nimi. 

Copyright by Zigma - Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
Kreacja marki: BrandPRO